تحلیل روز
فرهنگی، اجتماعی، سیاسی 
قالب وبلاگ

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به رسمیت یافتن مخالفان رژیم بشار اسد از سوی اکثر کشورهای جهان، از مقامات جمهوری اسلامی خواست تا در زمینه کناره گیری بشار اسد پادرمیانی کنند.

دیدار با علامه قرضاوی


مولوی عبدالحمید در بخشی از خطبه های نماز جمعه (24 آذر 91)، به موج اسلام خواهی در جهان اشاره کرد و گفت: الحمدلله امروزه شاهد موج گسترش اسلام در جهان هستیم و می بینیم که در نقاطی از جهان صدای «الله اکبر» بلند می شود که بسیار دور از انتظار بود. از الله تعالی امید داریم که روزی برسد که شاهد آزادی بیت المقدس و فلسطین باشیم.

خطیب جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه با اشاره به اوضاع سوریه گفت: در رابطه با تحولات سوریه بنده از این تریبون مختصر توصیه خیرخواهانه ای داشتم و آن اینکه با توجه به اینکه بخش اعظم خاک سوریه در کنترل مخالفان بوده و اکثریت قریب به اتفاق دنیا مخالفان آقای بشار اسد را به رسمیت شناخته اند و حتی مقامات روسیه نیز بر این نکته اذعان کرده اند که مخالفین به پیروزی نزدیک هستند و روزهای زیادی به پایان حکومت فعلی نمانده است، لذا توصیه بنده به مقامات جمهوری اسلامی آن است که برای جلوگیری از خونریزی و قتل عام بیشتر زنان و کودکان در سوریه، پادرمیانی کرده و خواستار کناره گیری آقای بشار اسد و توقف کشتار و تخریب بیشتر زندگی مردم سوریه از سوی وی شوند.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: بنده معتقدم که این اقدام جمهوری اسلامی هم موجب رضامندی الله تعالی است و هم منافع ملی ما را در پی دارد؛ زیرا ملت ایران در دمشق و سرزمین شام منافعی دارد و برای جلوگیری از ضربه خوردن منافع ملی ما در دمشق، این اقدام می  تواند مفید واقع شود.
امام جمعه اهل سنت زاهدان تاکید کرد: با توجه به اینکه در گذشته از سوی جمهوری اسلامی از بشار اسد حمایت شده است، اگر مقامات جمهوری اسلامی در اوضاع کنونی در کناره گیری وی نقش داشته باشند، این مسئله می تواند در جهان اسلام و جهان عرب تاثیرات مثبت و خوبی برای وجهۀ کشورمان به دنبال داشته باشد و همچنین امیدواریم در آینده منافع ملی کشورمان در سوریه تامین شود.

تحلیل روز:

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان معروف به شیخ الاسلام؟!! است. اما آنچه از سخنان وی بر می آید در حقیقت شیخ الوهابیت است. مولوی عزیز و دوستانی که از او تبعیت می کنید، علی رغم اینکه همه می دانند که موضع گیری های شما بر اساس خط و مشی عربستان سعودی است، باز هم به شما توصیه می کنم که بیشتر درباره حرف ها و مواضعی که اتخاذ می کنید، دقت به خرج دهید. شما یا واقعا از نقش سوریه به عنوان محوریت جبهه مقاومت بی خبرید (که مطمئن هستم که اینطور نیست و شما کاملا از آن آگاه هستید) و یا اینکه در جبهه دشمنان مقاومت قرار دارید. مولوی عزیز شما همیشه از فلسطین آزاد صحبت کردیدو از اینکه باید به مقاومت کمک شود:

این پیروزی نتیجه مقاومت مردم فلسطین است که نمونه این مقاومت را در جنگ 7 روزه اخیر دیدیم که چگونه حماس و مجاهدان فلسطینی در برابر اشغالگران و سلاح‏های پیشرفته آنان ایستادند و آنان را به خوف و هراس انداختند. (سخنرانی مولوی عبدالحمید در نماز جمعه زاهدان 91/9/10)

 چگونه می شود که جبهه غرب را همراه و همیار مقاومت انگاشتید؟!!

مگر می شود آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس، فرانسه و دوستانشان را که همواره در طول تاریخ منشا فتنه بر علیه مسلمانان بوده اند را به عنوان مخالفان بشار اسد پذیرفت.

امام جمعه اهل سنت زاهدان، صهیونیست‏ها را "انسان‏هایی منحوس" توصیف کرد. (سخنرانی مولوی عبدالحمید در نماز جمعه زاهدان 91/8/26)

مولوی عبدالحمید: الله تعالی در این آیه (سوره مبارکه حدید: آیه 16) به ما هشدار می دهد که شما مانند یهود و نصاری نباشید؛ زیرا یهود و نصاری وقتی فاصله زمانی بین آنها و نزول تورات و انجیل ایجاد شد، از این دو کتاب آسمانی فاصله گرفتند، در نتیجه دل‏های آنها سخت شد و دست به فسق و فساد و گناه و معصیت زدند. انتظار الله تعالی از امت حضرت رسول صلی الله علیه و سلم و پیروان قرآن آن است که مانند یهود و نصاری نباشند. (سخنرانی مولوی عبدالحمید در نماز جمعه زاهدان 91/9/17)

شما که خود را زعیم اهل سنت می دانید نباید اینقدر بی بصیرت باشید. نمی شود هم با غرب بود و هم فیگور حمایت از اسلام و مسلمین را گرفت.

چگونه است که شما می گویید «برای جلوگیری از خونریزی و قتل عام بیشتر زنان و کودکان در سوریه، پادرمیانی کرده و خواستار کناره گیری آقای بشار اسد و توقف کشتار و تخریب بیشتر زندگی مردم سوریه از سوی وی شوند»، در حالی که در سخنرانی خود گقتید:

«امام حسین جام شهادت را نوشید تا به بشریت این درس را بدهد که هرگاه عدالت زیر پا نهاده شد، ساکت ننشینند و علیه ظلم و استبداد قیام کنند، اگر چه در این راه شهید شوند، اما یادشان تا قیامت در اذهان باقی خواهد ماند.» (سخنرانی مولوی عبدالحمید در نماز جمعه زاهدان 91/8/3)

مواضع شما نشان دهنده بی بصیرتی شماست. مواظب باشید که فردا باید در مقابل همان الله تعالایی که به آن اعتقاد دارید پاسخگو باشید. هم سخنی با قرضاوی (که مواضع ضد شیعی آن بر همگان معلوم است)، موضع گیری در مقابل مجازات قاچاق کنندگان مواد مخدر و ... را چگونه توجیه می کنید.

الم یعلم بأن الله یری


برچسب‌ها: مولوی, عبدالحمید, مولوی عبدالحمید, زاهدان, اهل سنت, مصلا, موضع, مواضع, سوریه, بشار اسد, امام جمعه, سخنان
[ جمعه بیست و چهارم آذر 1391 ] [ 17:54 ] [ رضایی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

وبلاگ تحلیل روز، وبلاگی شخصی است و به دنبال بررسی و تحلیل اوضاع فرهنگی، اجتماعی، و سیاسی ایران و جهان است.

ایمیل: rezaeireza1391@yahoo.com
امکانات وب